EGYENESEN ADOM AZ OLLÓT

 

 

Jó sokan játszhatjuk. Először kiolvasunk egy vigyázót. A többiek körbe állnak, a vigyázó a kör közepére.

Az „ollót" egy ceruza, toll vagy ág helyettesíti. A vigyázó odaadja az egyik játékosnak. Ez a játékos továbbadja a szomszédjának, a következő szöveggel: „Egyenesen adom az ollót!" Az átvevőnek erre egyenesen kell tartania a lábfejét. Ő már másik szöveggel adhatja tovább: „Keresztbe adom az ollót! "Az új átvevőnek keresztbe kell tennie a lábfejét.

Vagyis amilyen kísérőszöveggel adják tovább az ollót, az átvevőnek mindig úgy kell tartania a lábfejét. De gyorsan, mert a vigyázó figyel, és aki késlekedik, vagy rosszul tartja a lábfejét, zálogot ad!

A következő szövegekkel lehet még továbbadni az ollót: „Kinyitva adom az ollót!" (Szét kell rakni a lábfejet.) „Becsukva adom az ollót!" (Befelé kell tartani a lábfejet.) „Fél heggyel adom az ollót!" (Az egyik lábunkat lábujjheggyel tesszük a földre.) „Két heggyel adom az ollót!" (Lábujjhegyre állunk.) „Fél füllel adom az ollót!" (Az egyik lábunkkal sarokra állunk.) „Két füllel adom az ollót!" (Mind a két lábunkkal sarokra állunk.) „Kificamodva adom az ollót!" (Lábfejünk külső élére állunk, talppal egymásnak.) Bármilyen sorrendben lehet adni az ollót, és gyorsan! Ha egyszer vagy megegyezés szerint többször körbeért az olló, kezdődhet a zálog ki váltás. A vigyázó váltatja ki a zálogokat.

Az új játékhoz új vigyázót olvasunk ki.