HAJÓÉPÍTÉS

 

 

Ketten játszhatjuk, asztalon vagy széken. Kell hozzá egy nagy irkalap vagy rajzlap és egy-egy gomb. Kiolvassuk, hogy kié a jobb, kié a bal.

A papírra kétoldalt egy-egy függőleges vonalat húzunk, majd hét vízszintes, egyenlő sávra osztjuk.

A legfelső sávba beleírjuk: CÉL. A legalsó sávba: ÁGYÚ.

A gombbal lövünk (két körmünkkel pöccintjük, mint a gombfocit) mégpedig a jobb oldali játékos kezdi a lövést: a Célba és jobb oldali kockába.

Ha a Célba talált, két pontot kap, ha az oldalkockákba, egyet. Aki pontot szerzett, hadihajót építhet, és minden pontért egyvalamit rajzol­hat rá! (Ebben a sorrendben: víz, hajótest, egy kémény, két kémény füst, zászló, egy ablak, második ablak, harmadik ablak, ágyútest, ágyúcső, ágyúgolyó.) Mindig csak abban a kockában folytathatja a hajóépítést, amelyikbe beletalált. Ha a Célba talált, bármelyik kockában építhet két valamit! Ha abban a kockában, amelybe beletalált, már nincs építenivaló, akkor a következő lövésnél igyekszik jó kockába lőni!

Az győz, aki hamarább készen lesz minden hajójával, a másik játékos be nem fejezett hajója elsüllyed, nem vehet részt a játékban. Érdemes hát igyekezni a hajóépítéssel.

Mikor harcra készen állnak a hajók, elkezdődhet a bombázás. Az lő először, aki lemaradt az építésben, vagy, ha egyszerre fejeztük be, a bal oldali játékos.

Úgy lövünk hajóra, hogy a játékos ráteszi a ceruzája hegyét az ágyú­golyóra, behunyja a szemét, és húz egy vonalat az ellenség hajója felé.

Ha a lövés a hajótestet találja el, akkor a hajó elsüllyed, ha csak a ké­ményét, a zászlót vagy az ágyút, akkor még lőni kell rá! (Ahol a ceruzavonás átment, ott találtuk el a hajót!)

Majd a másik játékos lő behunyt szemmel. Az nyer, akinek a legtöbb hajója marad. (Az eltalált, de el nem süllyesztett hajó felet ér, akárhány­szor találták is el!)

Az új játékhoz új, tiszta papírt veszünk elő, új táblát csinálunk.