SZOBROZÁS
Pihentető, tréfás játék. Annyian játszhatjuk, ahányan vagyunk. A játék elején kiolvassuk a szobrászt.
A szobrász többféleképpen csinálhat szoborcsoportot. Mondjuk, először sorba állítja a játékosokat, megfogják egymás kezét, s a szobrász futva körbevezeti a sort, megtekeri, majd elkiáltja magát: „Állj!" Mindenkinek úgy kell maradni, ahogy a kiáltás pillanatában volt.
Ekkor a szobrász körbejárja a szobrokat. Mókázik, tréfálkozik, pl. „Ez a szobor olyan, mint a madárijesztő! Feje tök, lába kóró!" Vagy kérdez: „Mit ettél ebédre? Gilisztát? Szőrös hernyót?" Nem szabad se válaszolni, se nevetni, se mozogni! Aki ezt teszi, kiesik, vagyis kiáll a szoborcsoportból.
A szobrász tovább próbálkozik: majompofát vág, csiklandoz stb. Addig csinálja, míg mindenki ki nem esik. Ha valaki végig bírja, ő lesz a következő szobrász. Ha többen maradtak a végén, kiolvassák egymás közt, hogy ki legyen.
Az új szobrász már más mozgású szoborcsoportot csinál, pl.: guggolva mennek, hátrafelé vagy behunyt szemmel lépkednek egymás vállára tett kézzel, vagy forogva, vagy felemelt térddel lépegetve és így tovább!
Egy ügyes szobrász minél furcsább helyzetekbe igyekszik állítani a szobrait! Ha pl. fél lábra állította őket, egykettőre megmoccan majd minden szobor!