ZSINÓRLABDA
Két egyenlő létszámú csapatot alakítunk. Kijelöljük a pályát (kb. húsz méter hosszú, tíz méter széles téglalap), középen keresztbe két méter magasan két rúdra - vagy ha van, két fára - kihúzunk egy zsineget. Kell még egy nagy labda is.
A két csapat a két pályafélén helyezkedik el, lehetőleg úgy, hogy ne maradjon védetlen, üres terület. Vagyis a zsinórnál és a pályán is, szétszórtan.
A kezdő játékos vagy egyszerűen átdobja a labdát a levegőben az ellenfélhez, vagy a hátsó vonalról szervál, kézéllel megütve a labdát. Csak kézzel szabad ütni (legjobb ujjheggyel), elkapni, rúgni, fejelni nem szabad! És mindig a zsinór fölött röpüljön át!
Ha leesik valamelyik pályán a földre, vagy elkapják, vagy nem kézzel ütik - gól! Ha kívül esik le a pálya vonalán, az kap gólt, aki utoljára ütötte! Minden gól után újrakezdünk, átdobjuk, szerváljuk a labdát az ellenfél területére. Lehet passzolgatni egymás közt, majd alkalmas pillanatban átütni, csak az a lényeg, hogy ne ejtsük le a saját területünkön! (Ha a zsinór alatt megy át, az is gólt jelent annak, aki dobta.)
Játszhatjuk meghatározott számú gólig (mondjuk, húszig), s utána pályát cserélünk.