ÜLŐLABDA

 

 

Két csapatot alakítunk. Kijelölünk egy téglalap alakú pályát, két végén egy-egy párhuzamos vonalat húzunk.

A csapatok a vonalak mentén a földre ülnek. (Pénzfeldobással kisorsoljuk, hogy melyik csapat kezd. Nem árt, ha az egyik csapat leveszi az ingét, hogy a játékosok megismerjék egymást.)

Végig ülve közlekedünk, a fenekünkön csúszunk-mászunk tovább. Kézzel úgy segíthetünk  magunkon, hogy kézfejre támaszkodva lökjük előre magunkat, de a lábat egyenesen kell tartani, nem lehet behúzni. Amelyik játékos nem így közlekedik, kiáll!

A kezdő csapat passzolgatva elindul az ellenfél felé. Az a cél, hogy az ő vonalukon túldobjuk a labdát, ez egy pontot jelent.

Az ellenfél is védekezik: a vonal elé ültet egy-két védőjátékost, ezenkívül igyekszik  megszerezni a labdát, támad, kiüti a kézből, elcsípi a levegőben, s ha sikerül, ő rohamoz, passzol.

Vagyis nincs különösebb szabály, lehet fejelni, a kinyújtott lábbal elrúgni, öklözni a labdát! Birkózni nem lehet, de a labdát kézből kikapni igen! Játszhatjuk megegyezés szerint, pl.: 21 pontig, két pont különbséggel lehet nyerni! (Tehát csak: 21 : 19, vagy 22 : 20 stb.)

Nem szükséges bíró, de ha kimaradt egy játékos, legyen ő a bíró.

Minden gól után az a csapat kezd, amelyik kapta, de csak a vonalról lehet indítani!