NAGY ISKOLA

 

 

Csinálunk egy nagy céltáblát keménypapírból, deszkából, műanyag lapból stb. A céltábla közepébe akkora lyukat vágunk, hogy a labda kényelmesen átférjen rajta. A céltáblát felállítjuk (ágra kötjük, rúdra erősítjük, lényeg az, hogy a lyukat ne zárjuk cl, a labda szabadon átmehessen rajta). A céltáblától tíz nagy lépésre vonalat húzunk: ez lesz az első osztály. Innen egy-egy nagy lépésre újabb vonalakat húzunk: második, harmadik, negyedik, ötödik és hatodik osztály.

Kiolvassuk a dobás sorrendjét: első, második stb. dobó.

Az első dobó az első osztály vonalára áll, és háromszor kísérletezhet. Ha átmegy a lyukon a labda, hátrább léphet a következő osztályba. Ha nem talál, marad, ahol van, s a következő menetben onnan dob.

Vagyis minden sikeres dobás után új osztályba lépünk.

Aki a legmagasabb iskolát előbb kijárja: tanár lesz. Hat lépésről minden játékosra sorban annyit dobhat, ahány osztállyal az lemaradt tőle. (Pl. az ötödik osztályosra egyet, a második osztályosra négyet stb.! A dobásokat tűrni kell, nem szabad elszaladni, legfeljebb a hátsó felünket fordíthatjuk feléje.)

A következő tanár is dob, de csak a nála rosszabbakra, ez világos. így dobunk, míg csak két játékos nem marad. (Az utolsó már nem tud kire dobni.)