HOPPON MARADT VŐLEGÉNY

 

 

Páratlan számú játékosok játszhatják. Kell hozzá még egy-egy labda, annyi, ahány pár van. (Legjobb, ha fiú-lány pár jön össze.)

Egymással szemben két sorba állunk, egyikben a fiúk, másikban a lányok. A fiúk indulnak el egyenként, átballagnak a lányok sorához, és meghajolnak, a sor szélén kezdve a hajlongást. A lány megnézi, majd ha nem tetszik, megrázza a fejét. A vőlegény tovább próbálkozik. Ha végig nem tetszik senkinek, visszamegy a sorához. Ha tetszik valakinek, az bólint, s a vőlegény beáll a párja mögé.

Mivel páratlanok vagyunk, valaki kimarad a párválasztás után: ő lesz a vőfély! (Lehet lány is.) A párok szembeállnak egymással, olyan három­négy lépés távolságra. A vőfély a sor végén vezényel: „Tíz dobás!" Ekkor a párok egymásnak dobják a labdát, a vőfély figyel, s ha valamelyik pár elejtette a labdát, zálogot ad. (A vőfély felírja a nevüket egy cé­dulára.) Tovább vezényel, pl.: „Hat dobás, egy pattintás!" Vagy: „Öt dobás, egy guggolás!" Vagy: „Hat dobás, egy gugg, egy taps!" Vagy: „öt dobás, fél láb, egy taps!" Vagy: „Négy dobás, egy gugg, egy taps, egy fél láb, egy pattintás!"

Vagyis úgy kell dobni a labdát, ahogy a vőfély vezényli. Ha már sok zálog gyűlt Össze, kezdődik a kiváltás. A párok közösen váltják ki a zálogjaikat, vagyis olyan feladatokkal, amit párban lehet megcsinálni.

Az új játék új párválasztással kezdődik, s akinek nem jut, vőfély lesz.