KÁRTYAVÁRÉPÍTÉS

 

 

Biztos kéz, jó idegzet kell hozzá. Meg egy csomó kártyalap. Ha van elegendő kártya, akkor több párost is alakíthatunk. Legjobb, ha. szemben ülünk az asztalnál. A kártyákat egyenlően elosztjuk, s vezényszóra indul a kártyavárépítés. A szemben ülő párok versenyeznek egymással, aki leghamarabb beleépítette minden lapját a várba, elkiáltja magát, hogy: „Kész!" Erre a párjának is azonnal abba kell hagynia a munkát, és a kimaradt lapokat át kell adnia az ellenfélnek, összeszámoljuk a lapokat, és akinek a legtöbb lapja van, kihívja a második helyezettet. Ha sok csapat van, akkor a harmadik is kihívhatja a negyediket.

Újrarendezzük a párosítást, a versenyzők szembe ülnek egymással, s vezényszóra (az eredeti, egyenlő lapszámmal) indul az új verseny. Aki hamarább beépítette a lapját, elkiáltja magát: „Kész a vár!" A párjának azonnal abba kell hagynia a építést, s a kimaradt lapokat át kell nyújtania. Játszhatunk körmérkőzést is a fenti szabályok alapján, vagy csapatmérkőzést, mikor többen építenek egy várat.

A kártyákat kettesével, hármasával, sőt több rétegben is be lehet építeni a várba, az a lényeg, hogy álljon a vár, és legalább egyemeletes legyen!