KARÓVERŐ
Kell hozzá annyi, kb. egyméteres kihegyezett bot vagy karó, ahány játékos van. Lehet játszani ketten és csapatban.
Ha ketten játsszuk, kiolvassuk a dobás sorrendjét. Az első nagy erővel belevágja a botját a földbe. A másik úgy üti melle, hogy az ellenfél botját kifordítsa a helyéből, de az övé állva maradjon. Ha sikerül, egy karóval (jó ponttal) vezet, ha nem sikerül, a másik nyert. (Ha mind a két karó kifordul a földből, újradobnak, nem jár pont.) Addig játsszák, ameddig megegyeztek, pl. tíz dobásig. Akinek több jó pontja van, az nyer.
Csapatban úgy játsszuk, hogy két egyenlő létszámú csoportot alakítunk, kisorsoljuk, hogy melyik lesz a kezdő. A kezdő csapat egymás után belevágja a földbe a karóit, lehetőleg olyan alakzatban, hogy az ellenfél ne tudja könnyen kiütni. (Pl. ne egyenes sorba, mert akkor könnyű hozzáférni, hanem tömörítve, hogy egymást fedjék a karók - mert kézzel nem lehet hozzájuk nyúlni.)
Most jön a másik csapat, és sorban mindegyik játékos egy-egy karó tövébe vágja a saját karóját, igyekszik a másikat kifordítani. Akinek a botját kiütik, kiáll a játékból s az ellenfél előnybe kerül, mert a botja állva marad. Ha viszont a karó nem áll meg, a játékos egyszer kimarad a dobásból.
A csapatok megegyeznek, hogy hány menetet vívnak, s az győz, akinek több karója (játékosa) marad a végén. Ha egynél több menetben egyeznek meg, akkor a kezdő csapat a karóverés után újra belevágja a megmaradt botját a földbe, s ismét jön a másik csapat, amelyik igyekszik azt kiütni onnan.